Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny A.D. 2009

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny A.D. 2009

Post Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny A.D. 2009
1 listopada (niedziela) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy tych, którzy po śmierci wstąpili do Królestwa Niebieskiego, niekoniecznie kanonizowanych. Świętym może być bowiem każdy, kto spędził swoje życie pobożnie i odchodzi do Pana oczyszczony z brudu grzechów. Może to być nasz dziadek, sąsiad, znajomy i choć oficjalnie nie uznany jest taki zmarły za świętego, jest świętym.
Tego dnia Msze Święte o godz 9:00, 10:30 (w kaplicy), 12:00, zaś po ostatniej Mszy Św procesja na cmentarzu.
2 listopada obchodzimy "Dzień Zaduszny", w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące, które dzięki naszym modlitwom, oraz w ich intencji poczynionym odpustom przybliżają się do Raju.
Tego dnia Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 9:00 i 11:00, zaś po ostatniej Mszy Św wyruszy procesja pokutna na cmentarz.
W każdą niedzielę listopada o godz 11:20 odmawiany będzie różaniec za zmarłych z czytaniem wypominek. Dnia 2 XI o godz 10:20.

Wto 11:24, 27 Paź 2009 Zobacz profil autora