Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej - "Boże Ciało&

Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej - "Boże Ciało&

Post Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej - "Boże Ciało&
W czwartek, 11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwanej potocznie "Bożym Ciałem". Tego dnia kontemplujemy obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.
Uroczysta procesja i szczególna adoracja Najświętszego Sakramentu ukazuje nam, że Nieogarniony Bóg jest na wyciągnięcie ludzkiej ręki,
Wszechmocny Pan jest wśród nas i karmi swoich wiernych własnym Ciałem i poi swoją Świętą Krwią. Jest pokarmem, który pokrzepia nas w drodze do Niego, daje nam duchową siłę tak, jak pożywienie daje nam siły fizyczne.
Tak często zapominamy o tym wspaniałym Darze, nie korzystamy z Niego, więc Chrystus wychodzi dziś pod postacią wina i chleba na ulice naszych miast i woła: "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię!". Czy można być obojętnym na takie zaproszenie?

Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Pon 16:02, 12 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
Pon 15:29, 12 Paź 2009 Zobacz profil autora