Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana

Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana

Post Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana
29 listopada rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny, a zarazem była to I Niedziela Adwentu.
Adwent z jednej strony jest czasem duchowego przygotowania się na Święta Narodzenia Pańskiego. Służą temu cztery tygodnie refleksji nad naszym życiem.
Aby poczuć radość Bożego Narodzenia, trzeba obmyć się z brudu grzechów, oczyścić sumienie z tego co złe, by móc godnie przeżyć te najbardziej rodzinne Święta w naszej tradycji.
Dlatego też w czasie trwania Adwentu umartwiamy swoje ciała poprzez posty i pokutę, bo trzeba rzucić z siebie złe uczynki, zerwać przywiązania do grzechu i przywdziać białą szatę łaski uświęcającej. Z pomocą przychodzi nam Kościół, organizując spowiedź i umacniając wiarę naukami rekolekcyjnymi. Jest to wspaniały czas, by zerwać z tym, co złe i dać Bogu działać w nas tak, byśmy dzięki temu świętemu czasowi stali się lepsi.

Pon 13:05, 30 Lis 2009 Zobacz profil autora