Remont kościoła

Odpowiedz do tematu    Forum Parafialne forum dyskusyjne Strona Główna » Aktualności Zobacz poprzedni temat
Remont kościoła

Post Remont kościoła
W dniu 10 kwietnia, tuż po Wielkanocy, rozpoczął się remont wnętrza naszej parafialnej świątyni. O godz. 8:00 odprawiona została Msza Święta, a tuż po niej parafianie w ekspresowym tempie przystąpili do wynoszenia sprzętów z kościoła, demontażu starej, drewnianej podłogi i barierki chóru... Po południu przybył Pan Organmistrz z małżonką i rozpoczął demontaż organów, który zakończył się wczoraj o godz. 14-stej, po czym parafianie rozebrali stary chór.
Dziś Mszę Świętą sprawowaliśmy w pozostawionej na pewien czas prawej kaplicy (przy ołtarzy 1000-lecia chrztu Polski), w której w tygodniu przez pewien czas będziemy się modlić, zaś w niedziele i święta Msza Święta będzie sprawowana na zewnątrz przy ołtarzu polowym, pod wzniesioną w tym celu wiatą...
Jeśli Pan Bóg pozwoli, to przez lato uda nam się remont doprowadzić do końca, a jesienią zabrzmią na nowym chórze organy po kapitalnym remoncie, a nasza świątynia wypięknieje i będzie wizytówką naszej parafii.
Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, co pociąga za sobą kwestie finansowe, więc wszystkiego w tym roku nie uda się zrobić, jednakże widząc zorganizowanie i przywiązanie do parafii wielu z parafian jestem pewien, że uda nam się sporo zrobić... Pamiętajmy, że bieżące inwestycje są już na wiele, wiele lat i posłużą wielu pokoleniom, a nam przyniosą dumę, że mimo tego, że parafia jest niewielka, to będzie mogła się poszczycić pięknie odnowioną świątynią. Mnie osobiście przeraża ta inwestycja, ale wierzę, że z Bożą pomocą i wsparciu parafian uda nam się zdziałać wiele.
Jutro postaram sie "cyknąć" kilka zdjęć pokazujących stan prac i wrzucić je wieczorem na serwer.

Czw 19:17, 12 Kwi 2007 Zobacz profil autora
Odpowiedz do tematu    Forum Parafialne forum dyskusyjne Strona Główna » Aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)