Życzenia Wielkanocne 2009

Życzenia Wielkanocne 2009

Post Życzenia Wielkanocne 2009
Prawdziwie Zmartwychwstał!
Chrystus zmartwychwstał! Radujmy się! Śmierć, bowiem nie mogła opanować Tego, który jest samym Życiem. Zmartwychwstał, bo tak przyrzekł swoim uczniom. Zmartwychwstał, bo w swym ręku miał władzę przywracania życia umarłym, Zmartwychwstał, bo jest Bogiem i naszym Zbawcą!
Radosne bicie dzwonów, oznajmia nam, że Chrystus zmartwychwstał, że żyje. Przywołują nas na wielką katechezę wiary; zwołały, aby ukazać fakt niesłychany – pusty grób Chrystusa. I można uciekać daleko przed tym obrazem, ale wszędzie dopędzi nas prawda, że Chrystusa nie można zabić, nie można przywalić w grobie choćby i najcięższym głazem, nie można się Go pozbyć. Pusty grób Chrystusa, to fakt poruszający każdego człowieka. Tego faktu nie da się zlekceważyć. Można pusty grób przyjąć albo odrzucić. Ale nie można obok niego przejść obojętnie.
Zmartwychwstały Chrystus nie tylko gwarantuje nam nasze zmartwychwstanie w przy­szłości, po śmierci, ale również udziela nam swojej Boskiej mocy do duchowego zmartwychwstania i odrodzenia, tu i teraz. Jest, bowiem wiele rodzajów grobów i wiele rodzajów zmartwychwstania. Każdy z nas może rozerwać więzy grobu właśnie dziś, rozpoczynając lepsze i szlachetniejsze życie.
W Święta, Zmartwychwstania Pańskiego niech zmartwychwstaną nasze serca, by kiedyś i dusze nasze zmartwychpowstały i "z Panem Bogiem królowały", jak głosi jedna z Wielkanocnych pieśni.
Niech paschalna radość przenika nas i uszlachetnia, dodaje sił, oraz pomaga w dokonywaniu słusznych wyborów w życiu. Niech radosne "Alleluja" nie będzie jedynie słowem podobnym do innych słów, ale radosną odpowiedzią na Chrystusowe wołanie "Pójdź za mną" - wierz we Mnie, naśladuj Mnie... Nie zapominajmy Jego słów: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie" (J 11,25). Kiedyś każdy z nas umrze, żyjmy więc w Chrystusie, by móc jak On umrzeć, a następnie zmartwychwstać i żyć wiecznie.

Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Pon 16:03, 12 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
Pon 15:26, 12 Paź 2009 Zobacz profil autora