Wielki Post A.D. 2009

o godz. 12:00

Rekolekcje
12 - 14 marca

Środą Popielcową (25 II) rozpoczynamy Wielki Post. Poprzez ćwiczenia duchowe podczas rekolekcji, jak też uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych przygotowujemy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Jest to czas refleksji, zadumy nad Męką Pańską, ale też nad własny życiem, gdyż post nie służy temu, by umartwiać się dla tradycji, ale po to, by popatrzeć w swoją duszę i stanąć do walki ze swoimi słabościami.
Wpatrzeni w Chrystusowy Krzyż czerpmy z niego siły do wewnętrznej przemiany. Chrystus umierając na drzewie krzyżowym błogosławił i przebaczył swoim wrogom, również i my przebaczmy naszym winowajcom, pojednajmy się z tymi, którym wyrządziliśmy krzywdę, byśmy z radością mogli przeżywać Święta Paschalne.

Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Pon 16:06, 12 Paź 2009, w całości zmieniany 1 raz
Pon 15:22, 12 Paź 2009 Zobacz profil autora